Hybridní mobilní aplikace

Výhody

1.

Cena


Náklady na vývoj hybridních aplikací bývají srovnatelné s vývojem pro 1 platformu. Tuto aplikaci je však možné přímo zkonvertovat pro více typů mobilních zařízení. Oproti klasickému vývoji tak klient ušetří až ¾ celkových nákladů.

2.

Použití na více platformách najednou


Tradiční způsob vývoje mobilních aplikací využívá různé technologie pro různé platformy a vyžaduje jeden tým pro jednu platformu.

Hybridní aplikace se tvoří v jednom frameworku a pak může byt exportovaná do kteréhokoli operačního systému - iOS, Android či Windows phone.

3.

Skvělá uživatelská zkušenost (user experience)


Hlavní výhodou nativní aplikace je dobrý user experience. Ale i s hybridní aplikací můžete zachytit většinu tohoto přirozeného UX při zachování jednoduché struktury backendu.

Při použití webových technologií, jako je Cordova a Ionic, můžete vytvořit UX, které využívá specifické funkce zařízení. Změny pak mohou být provedené přes všechny platformy najednou.

Navíc, jelikož se uživatelé přesouvají z jednoho zařízení na jiné (např. z Mobilu na Androidu na iPad), UX je pak identické a plynulé.

4.

Hybridní aplikace jsou rychlé


Správným využitím moderních technologií je dosahováno shodného výkonu jako v případě nativních aplikací.

5.

Dostupnost


V moderní době chytrých telefonů existují 2 největší obchody s aplikacemi - Google Play a AppStore. Tyto obchody mají striktní pravidla ohledně toho, co je povolené a co není. Základním požadavkem pro přidaní aplikace je, aby byla nativní nebo hybridní.

Jakmile splníte všechny podmínky těchto obchodů, Vaše hybridní aplikace je stejně dostupná jako ostatní nativní aplikace

6.

Online a offline použití


Stejně jako nativní aplikace, hybridní mobilní aplikace používají API zařízení pro ukládání některých dat offline. To je velká výhoda pro uživatele, kteří sledují spotřebu dat nebo mají špatné připojení a také pro uživatele na cestách.

7.

Využití hardware zařízení


Hybridní aplikace mají přístup k běžným hardwarovým prostředkům mobilního zařízení: GPS, fotoaparát, seznam kontaktů apod.

8.

Sociální sítě


Hybridní mobilní aplikace, stejně jako nativní, umí využívat sociální sítě pro přihlášení uživatelů, sdílení obsahu a jiné.

Hybridní mobilní aplikace kombinují to nejlepší z obou světů. Jejich integrovaný backend a frontend znamená rychlý vývoj a údržbu.

A samozřejmě stačí vybudovat jednu aplikaci pro všechna zařízení. Díky hybridním aplikacím můžete poskytnout vynikající zážitek za dobrou cenu.